Tato stránka je školní práce
Navigace: Adobra > Postavy > Illidan Stormrage

Illidan Stormrage

 

​Illidan Stormrage je night elf demon hunter a zakladatelem Illidari. Prohlásil sám sebe za Vládce Outlandu a panoval z Black Temple v Shadowmoon Valley do jeho poražení. Narodil se jako Kaldorei (prastaří elfové) stal se "ani ne elfem ani démonem, ale nečím mnohem víc". Má dvojče Malfuriona Stormrage, a již od dětství je zamilovaný do Tyrande Whisperwind, která si ale zvolila jeho bratra za svého druha. Kdysi byl velmi nadaným čarodějem, ovšem po přijetí démonických sil se jeho původní síly začaly vytrácet. Naopak jeho síly Demon Huntera rostly čím dál více. 

​Jeho touha po  síle a znalostí arcánových sil ho vedla k mnoha strašným zločinům proti jeho vlastnímu lidu a ostatních ras obývajících Azeroth, včetně jeho přeběhnutí k padlému titánovi Sargerasovi během Války Prastarých. Illidan vytvořil druhou Studnu věčnosti, která dávala síly elfům. Za jeho skutky byl uvězněn jeho bratrem Malfurionem na 10 tisíc let, až do jeho propuštění během třetí velké války. Dostal titul "zrádce" za jeho činy proti elfům a nesl titul "vládce Outlandu".  Když se Maiev snažila zabít Illidana, požádala o pomoc Akamu při invazi na Black Temple, kde ho dostala do kouta a nakonec naplnila svůj cíl, díky čemuž ukončila jednu z největších tragédií celého lidstva.

​Nakonec se ale ukázalo, že Illidanovi činy byly mnohem složitější, než se ze začátku zdálo - protože měl na mysli pouze spásu Azerothu a konec Plamenné Legie. Když Gul'dan ukradl jeho mrtvé tělo, hlavní naaru Xe'ra začala události, které vedl k oživení Illidana, kterého ona považovala za "dítě světla a stínu" - jediného, kdo mohl zastavit legii. V datadisku Legie Illidan přivolá planetu Argus plnou démonů a nakonec se stane žalářníkem Sargerase.

 

 

 

 
© wowko.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma