Tato stránka je školní práce
Navigace: Adobra > Postavy > Jaina Proudmoore

Jaina Proudmoore

Jaina Proudmoore, dcera admirála Proudmoora a jedna z největších čarodějek své doby byla už velmi nadaná při svých studiích v Dalaranu a vysoce svými dovednostmi převyšovala ostatní žáky magie, Jejím učitelem byl arcimág Antonidas, který ji předal veškeré své znalosti. Jaina byla vyslána, aby pomohla princi Arthasovi rozluštit záhadu nákazy která se rozšiřovala v odlehlejších částech království Lordearonu. Povedlo se jim dostihnout a zabít liche Kel´Thuzada, který pohromu rozšiřoval pomocí nakaženého obilí v sýpkách. Po smrti Kel´Thuzada se vydali stíhat velitele pohromy Mal´Ganise, kterého dostihli u bran města Stratholm. Arthas se po zjištění, že obyvatelé Stratholmu jsou nakaženi pohromou rozhodl vyčistit celé město s tím Jaina nesouhlasila a rozhodla se Arthase opustit. V tomto momentě se cesty Arthase a Jainy rozcházejí.

Jakmile Jaina spatřila co Arthas provedl se Stratholmem nemohla uvěřit tomu, že by byl Arthas něčeho takového schopen. V této době ji navštívil Medhiv a řekl ji, že jedinou možností jak zachránit lid Lordearonu je odplout na západ do zemí Kalimdoru a vyhledat proroka. Jaina poslechla a se všemi, kteří ji byli ochotni následovat odplula do Kalimdoru. Podařilo se ji dosáhnout sídla proroka Medhiva a setkává se s vůdcem hordy Thrallem. Medhiv je přesvědčil, že musí spolupracovat aby společnými silami porazili plamenou legii a zachránili svět.

akmile bylo spojenectví mezi orky a lidmy uzavřeno pomohla Jaina se svou armádou osvobodit Thrallova přítele Groma ze spárů démonů a očistit jeho mysl, jelikož se svými lidmi vypil vodu nakaženou Manorothovou krví a stal se tak jeho krvežíznivou loutkou. Medhivovi se nakonec podařilo lidsko-orkskou alianci spojit s temnými elfy a společnými silami se jim podařilo u hory Hyjal pozdržet jednotky Plamenné legie a jejich velitele Archimonda dost dlouho na to, aby mohl druid Furion svolat na pomoc síly přírody a tím nadobro zničit Arhimonda a porazit plamennou legii.

Jaina, stále se trápící tím co Arthas provedl a co se s ním stalo nemohla ignorovat stále se zvětšující hrozbu ze strany nemrtvých a jejich nového vůdce Lich kinga Arthase. Rozhodla se tedy, že se po boku zbývajících mágů s Kirin Tor, vydá pomoci porazit Arthase. Její cesta nebyla snadné. Nejen, že neustále hrozil útok ze strany nemrtvých, ale také se zde začala prohlubovat nenávist vůči aliancí a hordou. Jelikož Bolvar, který byl pro krále Wrynna jako jeho bratr padl u Wrathgate rukou spojenců hordy a aliance zde ztratila největší část své armády. Jaina se snažila tuto nenávist co nejvíce mírnit a začala krále Wrynna doprovázet jako jeho rádce, věrný přítel a spojenec. Když se Jaina dostala do ICC, snažila se stále zachránit jejího dávného přítele Arthase, bohužel, ten byl dávno ztracen. Jaina proto viděla svou lásku zemřít.

​Po zničení jejího domova Theramoru se stala vůdkyní Kirin Toru až do doby, na začátku Legie vyhlásila Hordě válku, a musela opustit Dalaran z důvodu nesouhlasu ostatních vůdců.

 

 

 

 
© wowko.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma